Impregnacja dachów i gontów

Choć wiele osób wskazuje, że tego rodzaju rozwiązanie jest istotne w szczególności podczas sezonów deszczowych, czyli wiosny i jesieni, tak naprawdę okazuje się nieocenione przez cały rok. Jest to spowodowane faktem, że impregnacja dachów i gontów pomaga powierzchni radzić sobie nie tylko z wilgocią spowodowaną regularnymi opadami deszczu, ale również okazjonalną mżawką czy śniegiem. Jednak na czym dokładnie polega ten proces, jakie korzyści z niego płyną, a także kto może go dla Państwa wykonać? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

 

Etapy prac

 

Tak naprawdę cały złożony proces impregnacji dachów i gontów można podzielić tylko na cztery etapy:

1. Odpowiednie oczyszczenie całej powierzchni nie tylko z widocznych zabrudzeń (w tym pochodzenia roślinnego), ale również tych niewidocznych dla gołego oka (bakterie, zalążki grzybów itp.).
2. Wykorzystanie dedykowanego preparatu czynnego, który dociera również do tych zanieczyszczeń, których usunięcie podczas pierwszego etapu było niemożliwe.
3. Renowacja powierzchni pod kątem wymieniania i naprawiania uszkodzonych komponentów.
4. Naniesienie dwukrotnie na powierzchnię farbę impregnującą.

 

Liczne korzyści

 

Przeprowadzając impregnację dachów i gontów przede wszystkim wydłużamy żywotność całej konstrukcji. Przekłada się to na oszczędności czasu i pieniędzy ze względu na rzadsze prace konserwacyjne, naprawcze i renowacyjne. Jednocześnie każda dachówka zyskuje dodatkową odporność na szereg mniej i bardziej szkodliwych czynników zewnętrznych: promieniowanie słoneczne, wilgoć, wahania temperatur, rozwój bakterii oraz zarodników pochodzenia roślinnego, zanieczyszczenia. Dodatkowo właściciel domu może cieszyć się estetycznie wyglądającym budynkiem.

 

Nasza oferta

 

Nasza firma przeprowadza profesjonalną impregnację gontów i dachów, dbając o staranność podczas każdego etapu, a jednocześnie o zachowanie wyznaczonych terminów. Możemy również Państwu zaproponować połączenie tej usługi z innymi – w tym z usuwaniem korozji, malowaniem powierzchni czy jej odtłuszczaniem. Chętnie także zadbamy o elewacje Państwa domu, a także o jego właściwe ocieplenie.