Czyszczenie dachówki

Zapewnia estetyczną prezentację pokrycia, chroni je przed szybszym zniszczeniem, a zarazem utrudnia powstanie nowych zanieczyszczeń. To wszystko można osiągnąć poprzez czyszczenie dachówki, o ile zostanie to wykonane przez profesjonalistów przy pomocy dedykowanego oprzyrządowania oraz odpowiednich preparatów czyszczących. Warto pamiętać, że sposób działania zależy od materiału, stopnia zabrudzeń, a także nawet wysokości samego budynku. Poniżej opisujemy, co możemy Państwu zaoferować zawsze dopasowując się do obiektu i charakterystyki pokrycia.

Ceramiczne, cementowe, blaszane i nie tylko

Podejmujemy się zleceń zarówno wobec budynków parterowych, jak i wielopiętrowych wykorzystując rusztowania oraz odpowiednie zabezpieczenia elewacji. Dotyczy to zarówno niewielkich zanieczyszczeń dachówki, jak i dużych zabrudzeń o charakterze chemicznym czy mechanicznym. Co więcej, specjalizujemy się w czyszczeniu pokryć blaszanych, cementowych oraz ceramicznych, dbając o niezbędną ostrożność podczas poruszania się po powierzchni, aby żadna z dachówek nie została omyłkowo uszkodzona. Charakter prac dopasowujemy do materiału oraz stopnia i charakteru obecnego zabrudzenia.

Jak działamy?

Przed przystąpieniem do czyszczenia dachówki szczegółowo weryfikujemy stan pokrycia:

Następnie stosujemy preparat aktywny odpowiedzialny za usunięcie zarodników i innych czynników biologicznych z powierzchni dachówki, jak i przestrzeni pomiędzy. Po odczekaniu wymaganego czasu, całość oczyszczana jest przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba cały proces jest powtarzany przy pomocy środka usuwającego zabrudzenia chemiczne.

Dlaczego tak istotne?

Niewłaściwa lub brak konserwacji i pielęgnacji pokrycia prowadzi do jego sprawniejszego zniszczenia, a tym samym wiąże się ze stratami finansowymi. Wymiana całej powierzchni jest znacząco kosztowniejsza niż nasze usługi. Jednocześnie w ten sposób pokazują Państwo sąsiadom, gościom czy przypadkowym przechodniom, że cenicie sobie wysoką estetykę i porządek.