Mycie dachów

Nie ma powierzchni, która nie wymagałaby okresowej konserwacji – niezależnie czy znajduje się na stałe na zewnątrz czy wewnątrz obiektu. Dotyczy to również budynków, które około raz do roku należy odnowić. Obejmuje to pomalowanie fasad, wymianę elewacji czy mycie dachów. Właśnie tę ostatnią usługę świadczy nasza firma, zapewniając sprawne oraz dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń, które od ostatniego czyszczenia „zadomowiły” się na powierzchni.

Dlaczego tak istotne?

Niektórzy uważają, że skoro dach znajduje się w ogólnodostępnym miejscu na zewnątrz usuwanie zanieczyszczeń można pozostawić sile natury – deszczowi. Jednak nawet najsilniejsza ulewa nie umyje powierzchni tak, aby zlikwidować starsze zabrudzenia pochodzenia chemicznego, atmosferycznego, organicznego, biologicznego, przemysłowego czy innego. Ich pozostawienie może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, uszkodzenia struktury powierzchni czy doprowadzenia do tworzenia się „kałuż”, obciążających całą konstrukcję.

Jakiego rodzaju powierzchnie obsługujemy?

Podejmujemy się mycia każdego rodzaju dachów: od tych z gontów bitumicznych, przez ceramiczne, po blaszane czy nawet cementowe. Do każdego z nich dobieramy odpowiednie środki czyszczące oraz metody mycia, aby podczas skutecznego usuwania zabrudzeń nie doprowadzić do sytuacji, w której dachówka dozna uszkodzenia. Świadczymy usługi również na dużych wysokościach – dysponujemy oprzyrządowaniem, umożliwiającym nam czyszczenie powierzchni, nie zagrażając otoczeniu czy bezpieczeństwu naszych pracowników.

Jak wygląda proces mycia przez firmę ArtDACHMAL?

Przy przyjmowaniu zlecenia będziemy chcieli poznać możliwie najwięcej szczegółów dotyczących obiektu, gdzie ma zostać wykonane mycie dachów. W tym z jakiego materiału jest wykonana powierzchnia, czy dostęp do czystej wody znajduje się na zewnątrz, czy wyłącznie wewnątrz, a także charakter samego budynku (mieszkalny, przemysłowy, usługowy). Pozwoli nam to właściwie dobrać sprzęt i środki.

Samo czyszczenie odbywa się metodą wysokociśnieniową, która znacząco zwiększa dokładność oraz przyspiesza cały proces. Po zakończeniu prac będziemy tylko potrzebować od Państwa podpisu, potwierdzającego realizację usługi.